Co warto zobaczyć w Borach Tucholskich?

Osoby, które pragną zobaczyć najbardziej okazałe bory iglaste, powinny wybrać się koniecznie do Borów Tucholskich. Jest to przepiękna kraina, która leży w północnej Polsce, w województwie pomorskim oraz kujawsko-pomorskim. Co roku odwiedzają ją rzesze turystów, uwielbiających zwiedzać, a także podziwiać przyrodę. Co warto jeszcze zobaczyć, będąc w Borach Tucholskich? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

 

Bory Tucholskie - dlaczego warto pojechać?

Każdy, kto planuje spędzić urlop w sposób aktywny, chce zwiedzać, a także przechadzać się po lasach, jeździć na rowerze, pływać w jeziorach czy zbierać grzyby, powinien wybrać się do Borów Tucholskich. Znajduje się tu mnóstwo rozległych terenów zielonych, idealnych do pieszych wędrówek z całą rodziną. Co więcej, jest to świetne miejsce na to, aby odpocząć nieco od miejskiego zgiełku i pokazać dzieciom piękno przyrody.

 

Park Narodowy “Bory Tucholskie”

Wspominając o atrakcjach zlokalizowanych w Borach Tucholskich, nie sposób pominąć jednej z najważniejszych, czyli Parku Narodowego “Bory Tucholskie”. Na terenie tym znajdują się lasy, torfowiska, wydmy oraz jeziora. Można tu podziwiać różne rodzaje borów, olsów i innych lasów, które zamieszkują przeróżne, a nawet rzadkie gatunki zwierząt. Wśród drzew można spotkać między innymi puchacze, zimorodki, bieliki, a przechadzając się terenami trawiastymi, natrafić na zające, borsuki czy sarnę. Wstęp do Parku jest płatny.

 

Zamek w Człuchowie

W Człuchowie zlokalizowany był niegdyś jeden z zamków krzyżackich, który został wybudowany XIV wieku. Obecnie turyści mogą zwiedzać jego pozostałości. Ostały się między innymi fragmenty warowni oraz wieża. Warto podkreślić, że w czasach swojej świetności powierzchnia krzyżackiego zamku w Człuchowie była tylko trochę mniejsza niż siedziby Wielkiego Mistrza w Malborku. Stąd cieszył się on dużą popularnością.

 

Ścieżka rowerowa Kaszubska Marszruta

Planując aktywny wypoczynek w Borach Tucholskich, warto zdecydować się na skorzystanie z tamtejszych ścieżek rowerowych. Jedną z popularniejszych jest oczywiście Kaszubska Marszruta. Przebiega ona przez tereny powiatu chojnickiego i łączy najważniejsze w okolicy kurorty i miasta. Po drodze można zatem zatrzymać się w kilku miejscach i zwiedzić je lub odpocząć. Jednym z krótszych szlaków jest tak zwany zielony, biegnący przez: Chojnice – Mylof – Brusy – Męcikał.

 

Stare miasto w Chojnicach

Będąc na urlopie w Borach Tucholskich, na pewno warto zwiedzić również stare miasto w Chojnicach. Urokliwe uliczki, kawiarenki, restauracje oraz zapierający dech w piersiach, neogotycki ratusz, tak w kilku słowach można opisać tę miejscowość. Osoby uwielbiające zabytki sakralne powinny odwiedzić też późnobarokowy kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny z bogatym wystrojem. Warto również podkreślić, że Chojnice powstały już w XVIII wieku. Znajduje się tam sporo elementów dawnej zabudowy.


Bory Tucholskie to przepiękna kraina geograficzna, w której aktywnie można spędzić swój urlop wraz z całą rodziną. Znajduje się tam sporo ścieżek rowerowych, najpopularniejszą jest oczywiście Kaszubska Marszruta, która liczy kilka turystycznych szlaków. Ponadto, będąc w okolicach, warto wybrać się do Parku Narodowego “Bory Tucholskie”, który zachwyca rozległymi, zielonymi terenami. Można tam podziwiać także różne okazy zwierząt. Obowiązkowym punktem wycieczki powinna być też przechadzka po starym mieście w Chojnicach.

 


KONTAKT

Biuro Podróży Polonia Travel
ul. Zadumana 1A lok. 39
02-206 Warszawa 

T:(22) 499-31-32

T:(22) 407-74-84

T:535 535 022

E:info@poloniatravel.pl

NIP:812-106-94-72

FORMULARZ KONTAKTOWY