Atrakcje Malty

Malta - wyspiarskie państwo-miasto, w którym słońce świeci przez ponad 300 dni w roku. To wyjątkowe miejsce, usytuowane w południowej części Europy, stanowi wymarzony kierunek turystyczny. Położona na Morzu Śródziemnym wyspa, zaprasza zapierającymi dech w piersiach widokami oraz wieloma atrakcjami turystycznymi. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto wybrać się na Maltę? Które atrakcje Malty nie mogą Cię ominąć? Zapraszamy do lektury poniższego wpisu.

 

Wypoczywaj na pięknych plażach Malty

Wybrzeże Malty, przede wszystkim w części północnej, to wspaniałe, piaszczyste plaże. Największa z nich, Mellieħa Bay, rozpościera się na długości ok. kilometra. Jedwabisty piasek zachęca, by oddać się relaksowi w promieniach słońca. Nieskazitelnie czysta, ciepła woda, to raj dla miłośników wszelkich wodnych aktywności. Golden Bay, Paradise Bay czy Pretty Bay to tylko kilka spośród kilkudziesięciu kąpielisk, dostępnych na Malcie. Już same ich nazwy obiecują niezwykłe wrażenia, a rzeczywistość w pełni te obietnice odzwierciedla.

 

Malta - raj dla miłośników naturalnych atrakcji

Na Malcie nie brakuje atrakcyjnych obiektów, które są dziełem natury. Podziemne korytarze Blue Grotto, które leżą tuż nad taflą wody, to miejsce, w którym można uczestniczyć w spływie łodzią. Na wyspie nie brakuje także podziemnych, niezwykłych jaskiń. Turyści mogą podziwiać w nich zapierające dech, kolorowe stalaktyty i stalagmity. Z kolei z jaskiń położonych na dużych wysokościach, można zachwycić się niewiarygodnym widokiem na morze.
Jedną z bardziej popularnych naturalnych atrakcji Malty, jest Błękitna Laguna. Krystalicznie czysta, turkusowa woda i bliskość przyrody sprawią, że wypoczywając w tym miejscu poczujesz się jak w bajce. Równie piękny widok stanowią klify, które osiągają nawet kilkadziesiąt metrów wysokości.

 

Historyczne obiekty na Malcie

Odwiedzając Maltę, warto zarezerwować czas na zwiedzanie licznych obiektów, których historia sięga często tysięcy lat przed naszą erą. Starożytne grobowce czy monumentalne, megalityczne świątynie, pozwalają zajrzeć w pradawne czasy. Osoby zainteresowane obiektami sakralnymi, z pewnością zainteresują liczne kościoły, w większości w stylu barokowym. Na turystów czeka tu również kilkanaście pałaców oraz liczne fortyfikacje, w których podziwiać można cytadele, wieże strażnicze czy reduty.

 

Malta - wyjątkowe miejsce na ziemi

Malta to miejsce atrakcyjne dla miłośników aktywnego wypoczynku, zwiedzania i odkrywania tajemnic historii. Jednocześnie zachwyci ona tych, którzy podczas podróży szukają wyjątkowych widoków i pragną oddać się błogiemu lenistwu. Nie bez powodu wiele maltańskich atrakcji znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Podróż na Maltę w każdym z nas zostawi wyjątkowe wspomnienia.


KONTAKT

Biuro Podróży Polonia Travel
ul. Zadumana 1A lok. 39
02-206 Warszawa 

T:(22) 499-31-32

T:(22) 407-74-84

T:535 535 022

E:info@poloniatravel.pl

NIP:812-106-94-72

FORMULARZ KONTAKTOWY